Makyaj Teorileri

Kadınlar için MAKYAJ bilgilerinin paylaşıldığı bu yazımızda Makyaj Teorileri hakkında detaylı bilgiye ulaştınız. Dilerseniz MAKYAJ kategorisinde bulunan diğer makalelerimizi okuyarak daha başka bilgiler edinebilirsiniz.
Kalıcı ve doğru makyaj teorileri üzerine bilgiler
- Güneşte yanmış ciltler için hafif renkli nemlendirici, yüzünüzü korumaya ve doğal görünüş vermeye, mal bir zemine oranla daha fazla yardımcı olacaktır. Su geçirmez far ve rimel kullanmaya ve suya dalmadan Önce pudra kullanmamaya dikkat edin.

- Gündüz renklerinden geceye geçerken, makyajınızı çıkarmanız her zaman gerekli değildir. Bütün renkleri güçlendirin, bir miktar gümüş, altın veya parlak takı ilave ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

- Elinizdeki far renklerine yeni bir renk katmak ve görünüşünüzü değiştirmek için allık göz farı olarak da kullanılabilir. Aynı şekilde, pembe ve portakal
rengi farlar da allık yerine kullanılabilir.

- Gri ve krem, gündüz makyajında ince, doğal bir görünüş verir, parlak ve açık renklerde çok iyi uyum sağlar. Yapılan bu makyajla geceye hazırlanmak için "2" numaralı makyaja bakın.

- Elmacık kemikleri üzerine kullanılan allık, yüzün daha dikkat çekici hale gelmesine yardımcı olur. Şayet kirpikleriniz oldukça seyrekse, daha sık fakat gene de doğal bir görünüm elde etmek için, takma alt kirpikleri üst göz kapağına kullanmayı deneyin.

- Beraber kullanılan portakal rengi ve kırmızı allık, enerjik bir görünüş veren alışılmadık bir bileşimdir. Parlak tonlar, koyu renk ciltlerde çok güzel görünür, fakat sarışınlarda da taze ve çarpıcı olabilir.

- Dudağınızı boyamadan önce üst dudağın üst çizgisini belirginleştiren bir far kullanılması, dikkati güzel bir ağza çekecektir.

- Gözlüklerle, göz makyajı sade fakat belirgin olmalıdır çok fazla renk kullanmayı denemeyin. Bu makyaj için gece görünümü elde etmek isterseniz 9 numaralı makyaja bakın.

- Kırmızı elbiseler, belirgin bir makyaj ve uygun bir kırmızıya boyanmış dudaklar ve tırnaklar gerektirir. Şayet kontakt lens takıyorsanız, krem veya kalem şeklindeki farları, pudra şeklinde olanlardan daha kullanışlı bulacaksınız. Gözlüklerle gündüz görünüm için 8 numaralı makyaja bakın.

- Altın rengi ilave ederek gündüz makyajını heyecan verici bir gece makyajına  dönüştürebilirsiniz; mesela, alt dudağın ortasına dokundurulan bir altın rengi, cazip bir somurtkanlık havası verir.

- Pudralamadan sonra pudralı görünüşü yok etmek için yüzü kuru bir süngerle hafifçe siliniz. Pudra şeklindeki farlar, özellikle spor yapıyorsanız, kalem veya krem şeklindeki farlardan daha kalıcıdır.

- Göz alıcı bir görünüm için, uygun rimel ve parlak renklerde göz farı deneyin. Makyajınızın geri kalan kısmını çok hafif tutarsanız, göz makyajınız daha da etkili olacaktır.

- Bir gece dışarı çıkarken, gözlerimizin uçlarım kaldırmak ve her zamankinden öte bir zarafet sağlamak için, üst kapakların dışına ortadan kesilmiş takma kirpik takmayı deneyin.

- Makyajınız kıyafetinizin temel rengine uydurmak bazen çok zordur. Örnekte mavi far gereğinden kuvvetli olabilir, bu nedenle, uyumlu bir görünüm vermek için kıyafetiniz yeşil ve bej renklerden seçilirse daha başarılı olur.

- Şapka giyerken, şapkanın yüz hatlarınızı gölgede bırakarak ön plana çıkmamasına dikkat edin. Şapkanın etkisini yumuşatmak için kuvvetli bir makyaja ihtiyacınız olacak. Sonuç oldukça çarpıcı şaşırtıcı olabilir.

- Bir gelinin ustaca ve güçlü makyaja ihtiyacı vardır, fotoğraf çektireceğinizi unutmayın. Makyajınızın bütün gün taze kalmasını sağlamak için, pudralamadan sonra, soğuk ve nemli bir süngeri (sırılsıklam değil) yüzünüzün üzerinde kısa bir süre tutarak sabitleyin ve sonra tekrar pudralayın.

Kaynak: A'dan Z'ye Makyaj Teknikleri  Yazan: Corci
Yazar
En Pratik Kadın
Eklenme Zamanı
08.01.2015 14:07:11
Yorum sayısı
0
İlgili Makaleler
Makyaj Teorileri
Makyaj Teorileri
Kalıcı ve doğru makyaj teorileri üzerine bilgiler - Güneşte yanmış ciltler için hafif renkli nemlendirici, yüzünüzü korumaya ve doğal görünüş vermeye, mal bir zemine oranla daha fazla yardımcı olacaktır. Su geçirmez far ve rimel kullanmaya ve suya dalmadan Önce pudra kullanmamaya dikkat edin. - Gündüz renklerinden geceye geçerken, makyajınızı çıkarmanız her zaman gerekli...
»» devamını oku »»
Doğal Makyaj
Doğal Makyaj
Doğal makyaj nasıl yapılır Masum ve çekici olmak için yüzümüze uyguladığımız makyajın ya da kullandığımız malzemelerin önemi fazladır. Yüze uygulanacak gereğinden fazla makyaj kişiyi olduğundan çok daha büyük hatta yaşlı gösterir. Ya da yüze uygulanacak gereğinden az hatta hiç yokmuş gibi makyaj da kişiyi olduğundan çok daha halsiz ve soluk gösterir.  Doğal makyaj uygulaması...
»» devamını oku »»
Allık Sürerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Allık Sürerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Allık sürmenin püf noktaları - Allık sürerken yüzünüze eşit dağıtmak için fırçaya sürdükten sonra hafif hareketler ile fazla tozları silkeleyin.  - Allığı sadece elmacık kemiklerinizin üzerine ve burnunuza uygulayın.  - Burnunuzu küçük göstermek istiyorsanız burun ucunuza allık sürmeyin. - Allığın kalıcılığını arttırmak için yüzünüz hafif nemliyken uygulayın veya allık...
»» devamını oku »»
Sarışınlar İçin Makyaj Önerileri
Sarışınlar İçin Makyaj Önerileri
Sarışın ve beyaz tenli bayanlar nasıl makyaj yapmalı Günlük makyajınızın hafif olması özellikle çok önemli! Ten renginiz açık olduğu için biraz abartıya kaçmak bile sizin için fazla olabilir. Bu sebeple uçuk renkleri ve doğal tonları kullanmayı tercih etmelisiniz.  Sarışın bayanlarda makyaj olduğu belli olmasın  Arkadaşlarınızla buluşmaya giderken ya da ofise giderken,...
»» devamını oku »»
Sağlıklı Cilt ve Makyaj Temizliği
Sağlıklı Cilt ve Makyaj Temizliği
Sağlıklı bir cilt için makyaj nasıl temizlenmeli Makyaj temizlemek için günümüzde birbirinden farklı ve kalitede ürünler bulunmaktadır. Her cilt tipine uygun ayrı ayrı kozmetik ürünleri ile fazla zaman harcamadan ve cildi fazla yıpratmadan, en zor ve inatçı makyajı bile kısa sürede çıkartmak mümkün. Ancak her şeye rağmen söz konusu cilt olunca, her zaman bir uygulama...
»» devamını oku »»
Makyaj Malzemelerinin Kullanım Şekilleri
Makyaj Malzemelerinin Kullanım Şekilleri
Makyaj malzemeleri nasıl kullanılır? Tuvalet masanızdan, çantanızdan hiç eksik etmediğiniz malzemeler güzelliğinizin emrindedir ama bunların ne zaman ve nasıl kullanılacağını bilmeniz şart. Göz altı farı Göz altı halkalarını gizlemek için kullanılır cildinizin rengine yakın olanını seçin. Bunlar genelde üç tonda olur. Açık, orta, koyu, asla beyaz far kullanmayın, göz altı...
»» devamını oku »»
Yorum Yaz
Yeni Yorum Ekliyorsunuz !
Rumuz (*) Mail Yorum (*) Gönder