Makyaj Teorileri

Kadınlar için MAKYAJ bilgilerinin paylaşıldığı bu yazımızda Makyaj Teorileri hakkında detaylı bilgiye ulaştınız. Dilerseniz MAKYAJ kategorisinde bulunan diğer makalelerimizi okuyarak daha başka bilgiler edinebilirsiniz.
Kalıcı ve doğru makyaj teorileri üzerine bilgiler
- Güneşte yanmış ciltler için hafif renkli nemlendirici, yüzünüzü korumaya ve doğal görünüş vermeye, mal bir zemine oranla daha fazla yardımcı olacaktır. Su geçirmez far ve rimel kullanmaya ve suya dalmadan Önce pudra kullanmamaya dikkat edin.

- Gündüz renklerinden geceye geçerken, makyajınızı çıkarmanız her zaman gerekli değildir. Bütün renkleri güçlendirin, bir miktar gümüş, altın veya parlak takı ilave ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

- Elinizdeki far renklerine yeni bir renk katmak ve görünüşünüzü değiştirmek için allık göz farı olarak da kullanılabilir. Aynı şekilde, pembe ve portakal
rengi farlar da allık yerine kullanılabilir.

- Gri ve krem, gündüz makyajında ince, doğal bir görünüş verir, parlak ve açık renklerde çok iyi uyum sağlar. Yapılan bu makyajla geceye hazırlanmak için "2" numaralı makyaja bakın.

- Elmacık kemikleri üzerine kullanılan allık, yüzün daha dikkat çekici hale gelmesine yardımcı olur. Şayet kirpikleriniz oldukça seyrekse, daha sık fakat gene de doğal bir görünüm elde etmek için, takma alt kirpikleri üst göz kapağına kullanmayı deneyin.

- Beraber kullanılan portakal rengi ve kırmızı allık, enerjik bir görünüş veren alışılmadık bir bileşimdir. Parlak tonlar, koyu renk ciltlerde çok güzel görünür, fakat sarışınlarda da taze ve çarpıcı olabilir.

- Dudağınızı boyamadan önce üst dudağın üst çizgisini belirginleştiren bir far kullanılması, dikkati güzel bir ağza çekecektir.

- Gözlüklerle, göz makyajı sade fakat belirgin olmalıdır çok fazla renk kullanmayı denemeyin. Bu makyaj için gece görünümü elde etmek isterseniz 9 numaralı makyaja bakın.

- Kırmızı elbiseler, belirgin bir makyaj ve uygun bir kırmızıya boyanmış dudaklar ve tırnaklar gerektirir. Şayet kontakt lens takıyorsanız, krem veya kalem şeklindeki farları, pudra şeklinde olanlardan daha kullanışlı bulacaksınız. Gözlüklerle gündüz görünüm için 8 numaralı makyaja bakın.

- Altın rengi ilave ederek gündüz makyajını heyecan verici bir gece makyajına  dönüştürebilirsiniz; mesela, alt dudağın ortasına dokundurulan bir altın rengi, cazip bir somurtkanlık havası verir.

- Pudralamadan sonra pudralı görünüşü yok etmek için yüzü kuru bir süngerle hafifçe siliniz. Pudra şeklindeki farlar, özellikle spor yapıyorsanız, kalem veya krem şeklindeki farlardan daha kalıcıdır.

- Göz alıcı bir görünüm için, uygun rimel ve parlak renklerde göz farı deneyin. Makyajınızın geri kalan kısmını çok hafif tutarsanız, göz makyajınız daha da etkili olacaktır.

- Bir gece dışarı çıkarken, gözlerimizin uçlarım kaldırmak ve her zamankinden öte bir zarafet sağlamak için, üst kapakların dışına ortadan kesilmiş takma kirpik takmayı deneyin.

- Makyajınız kıyafetinizin temel rengine uydurmak bazen çok zordur. Örnekte mavi far gereğinden kuvvetli olabilir, bu nedenle, uyumlu bir görünüm vermek için kıyafetiniz yeşil ve bej renklerden seçilirse daha başarılı olur.

- Şapka giyerken, şapkanın yüz hatlarınızı gölgede bırakarak ön plana çıkmamasına dikkat edin. Şapkanın etkisini yumuşatmak için kuvvetli bir makyaja ihtiyacınız olacak. Sonuç oldukça çarpıcı şaşırtıcı olabilir.

- Bir gelinin ustaca ve güçlü makyaja ihtiyacı vardır, fotoğraf çektireceğinizi unutmayın. Makyajınızın bütün gün taze kalmasını sağlamak için, pudralamadan sonra, soğuk ve nemli bir süngeri (sırılsıklam değil) yüzünüzün üzerinde kısa bir süre tutarak sabitleyin ve sonra tekrar pudralayın.

Kaynak: A'dan Z'ye Makyaj Teknikleri  Yazan: Corci
Yazar
En Pratik Kadın
Eklenme Zamanı
08.01.2015 14:07:11
Yorum sayısı
0
İlgili Makaleler
Makyajımızı Nasıl Temizlemeliyiz
Makyajımızı Nasıl Temizlemeliyiz
Makyajımızı Temizlerken Dikkat Etmemiz Gerekenler Tonik yerine özel bitki suları kullanabilir miyim?  Eğer çok uzun zamandır siyah nokta tedavisi görüyor ve cildiniz alkolden olumsuz yönde etkileniyorsa, toniğinizi bitki sularıyla değiştirmemeniz de fayda var. Ancak bazı bitkilerin olumlu etki yaptığı cilt sorunları da bulunuyor. Örneğin hassas ciltlerde portakal ağacı suyu,...
»» devamını oku »»
Allık Sürerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Allık Sürerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Allık sürmenin püf noktaları - Allık sürerken yüzünüze eşit dağıtmak için fırçaya sürdükten sonra hafif hareketler ile fazla tozları silkeleyin.  - Allığı sadece elmacık kemiklerinizin üzerine ve burnunuza uygulayın.  - Burnunuzu küçük göstermek istiyorsanız burun ucunuza allık sürmeyin. - Allığın kalıcılığını arttırmak için yüzünüz hafif nemliyken uygulayın veya allık...
»» devamını oku »»
Makyaj Malzemelerinin Kullanım Şekilleri
Makyaj Malzemelerinin Kullanım Şekilleri
Makyaj malzemeleri nasıl kullanılır? Tuvalet masanızdan, çantanızdan hiç eksik etmediğiniz malzemeler güzelliğinizin emrindedir ama bunların ne zaman ve nasıl kullanılacağını bilmeniz şart. Göz altı farı Göz altı halkalarını gizlemek için kullanılır cildinizin rengine yakın olanını seçin. Bunlar genelde üç tonda olur. Açık, orta, koyu, asla beyaz far kullanmayın, göz altı...
»» devamını oku »»
Makyajımı Nasıl Temizlemeliyim Diye Soranlara
Makyajımı Nasıl Temizlemeliyim Diye Soranlara
Makyaj nasıl temizlenmeli Cildimiz vücudumuzun en hassas yerlerinden birisidir. Bundan dolayı da çok çabuk tahriş olabilir. Cildimizin tahriş olmaması için her zaman doğru ürünleri doğru şekilde kullanmak gerekir. Makyaj temizlemede en iyi ve kaliteli ürün hangisidir den önce en doğru şekilde makyaj nasıl temizlenir bunu bilmek gerekir. Özellikle yaz aylarında cilt kış...
»» devamını oku »»
Yüz Şeklinize Göre Makyajınızı Belirleyin
Yüz Şeklinize Göre Makyajınızı Belirleyin
Yüz şekillerine göre makyaj nasıl yapılır? Aynanın karşısına geçip makyaj malzemelerinizi kullanmaya başlarken cildinizin özelliklerini ve yüzünüzün biçimini bilmeniz gerekiyor. Cilt türleri ve yüz şekilleri son derece önemlidir... Yüzünüze yakışan makyajı nasıl ve ne şekilde uygulayacağınızın yanı sıra, nasıl bir cilt ve yüz biçimine sahip olduğunuzu da bilmeniz gereklidir....
»» devamını oku »»
Pratik Makyaj
Pratik Makyaj
Evde pratik makyaj yapımı - Cildimize önce çok az cildinize uygun olan bir nemlendirici kullanalım. - Küçük noktalar halinde uyguladığımız nemlendiriciyi masaj yaparak yüzümüze yedirelim. - Eğer yüzümüzde kılcal damarlar ya da kızarıklıklar mevcutsa ince örtücü ile bunları kapatalım. - Cildinize uygun bir renk seçerek fondöteni ince bir tabaka halinde yüzümüze uygulayalım. -...
»» devamını oku »»
Yorum Yaz
Yeni Yorum Ekliyorsunuz !
Rumuz (*) Mail Yorum (*) Gönder