Akrep Burcu (24 Ekim-23 Kasım)

Kadınlar için AKREP BURCU (23 Ekim-22 Kasım) bilgilerinin paylaşıldığı bu yazımızda Akrep Burcu (24 Ekim-23 Kasım) hakkında detaylı bilgiye ulaştınız. Dilerseniz AKREP BURCU (23 Ekim-22 Kasım) kategorisinde bulunan diğer makalelerimizi okuyarak daha başka bilgiler edinebilirsiniz.
Sevgili Akrepler,

Siz Plüton’un kızlarısınız ve bu “Sırlarım ve arzularım var” demektir.

Göze çarpan bir seksapele sahipsiniz. Sizi ilk gördüğümüz anda kadın ya da erkek olalım şöyle söyleriz: Vay be!

Bu “Vay be!” şunları içerir sevgili akrepler: Şuna bakın! Nasıl da kendinden emin, sanki küçük dağları o yaratmış. Ama yaratsa yaratırdı sanki. Bir şeyler gizliyor olmalı, bizim bilmediğimiz bir şeyler. Kahretsin! Çok güzel. Dikkatli olmalıyım. Kendimi korumalıyım. Ama, fakat, lakin… Koruyamayız elbette. Siz bizimle yakınlaşmak isterseniz yörüngenize girmekten başka hiçbir şey gelmez elimizden. Ha, bizimle ilgilenmiyorsanız da öyle bir görmezden gelirsiniz ki, yanınızda kendimizi birer karınca gibi hissedebiliriz.

Bu haliniz hayatınızı özetler. İnsanlar ya tapacak kadar çok sever sizi ya da sizden nefret eder. Siz de dünyaya böyle davranırsınız zaten. Bu nedenle sizi sevenler diğerlerinin neden sizden hoşlanmadığını, sizden nefret edenler ise nasıl olup da diğerlerinin sizi sevebildiğini anlayamaz. Siz herkese hak ettiğini düşündüğünüz şekilde davranırsınız çünkü.

Mizah yönünüz epeyce gelişkindir. Çoğunlukla neşeli, eğlendirici, sözü sohbeti sevilen, el üstünde tutulan insanlardansınız. Sevdikleriniz için yapmayacağınız fedakârlık yoktur. Aileniz, dostlarınız, hele çocuklarınız… Kısaca size ait olduğunu düşündüğünüz insanlar için gözünüzü kırpmadan her şeyi yaparsınız. Bir başkasının söyleyeceği en ufak söz büyük bir düşmanlık hissetmenize sebep olur ama sevdiklerinizin size olan tavırlarına karşı inanılmaz derecede müsamahkarsınızdır. Onlara karşı cömertlikte de sınır tanımazsınız.

Yine de her şeyin bir sonu vardır. Gün olur da, sevdiklerinizden birinden artık kaldıramayacağınız, kişiliğinize yönelik bir saldırı görürseniz en büyük düşmanınız haline gelir ve o zaman sahiden de korkulur sizden. Sonuçta durum şu: Size iyilik eden iyilik bulur, kötülük eden de kötülük. Bu kadar basit.

Sevdiğiniz insanların hayatını yönetmek istersiniz maalesef. Akreplerin büyük çoğunluğu baskıcı ebeveynlerdir. Aynı şey sevgiliniz ya da eşiniz için de geçerlidir, üstelik bir fazlasıyla: Kıskançlık. Sahiplenmeniz kıskançlıkla kol kola gider.

Girişten itibaren sevgi ve düşmanlıktan başladık sizi anlatmaya ama yapacak bir şey yok sevgili akrep. Sizin için dünya ikiye ayrılır: Dostlar ve düşmanlar. Hayat ve ölüm. Ya hep ya hiç. Ya siyah ya beyaz. Grilere pek yer yoktur hayatınızda.

Aldığınız kararlarda mantıktan ziyade duygularınızla hareket edersiniz. Seçtiğiniz yolu sezgilerinizle belirlersiniz. Neyse ki, sezgileriniz çok kuvvetlidir. Onlara her zaman güvenebilirsiniz.

Bir işi yapacağım derseniz, yaparsınız. Hatta bazen yararını ya da zararını düşünmeksizin, Kafanıza koyduğunuzdan, inadınızdan. Her şekilde yaparsınız. Bu nedenle çoğunlukla işlerinizde başarılı insanlarsınız. Hırslısınız. Gözünüzü yükseğe dikerseniz oraya erişmenizi hiç kimse engelleyemez.

Güçlü bir karaktere sahipsiniz. Bu sizin için zayıf görünmemek, sağlam durmak, başınıza ne gelirse gelsin yardım istememek anlamına da gelir. Birisinden yardım isteyeceğine açlıktan ölmeyi göze alabilecek kadar gururlu akrepler görülmüştür, yalan değil. Gururunuz sizin için çok önemlidir. Yine de arada bir anımsatın kendinize, insanlar şu dünyada birbirine yardım etmek için de var, öyle değil mi?

Yardım demişken… Kadın ya da erkek olması fark etmez, her akrebin içinde bir şövalye olarak onurlandırılmak isteyen bir taraf vardır. Gururunuz insanlardan bir şey istemekten alıkoyar sizi ama aynı gurur nedeniyle biri sizden bir şey istediğinde ne olursa olsun o şeyi vermekten alıkoyamazsınız kendinizi. Yardımınızı alan kişiden tek beklentiniz ise saygıdır. Sevgi değil. Zaten siz öyle sevgi bekleyen biri de değilsiniz. Sizin için birinin sizi sevmesi fazla bir anlam taşımaz. Asıl olan sizin birini sevip sevmemenizdir. Sevdikleriniz sizi sevsin, yeter. Gerisi fasa fiso.

Gücü seversiniz, yalan değil. Eş ya da sevgili seçiminizde de bu kritere göre hareket edersiniz. İlgi duyabileceğiniz erkek sizden daha güçlü olmalıdır. Evet, size hayran, size tapan, yere göğe sığdıramayan bir erkeği de tercih ettiğiniz olur bazen ama zamanla onu parmağınızda oynattığınızı düşünürseniz aşkınız biter. Aşk sizin için ateşli bir duygudur ve sizden daha aşağı gördüğünüz birine karşı bu duyguyu hissedemezsiniz. Saygı duymadığınız birine âşık olamazsınız ve aşkta merhamete yer yoktur sizin kitabınızda.

Bunun dışında yaşamınızdaki erkeğin sizin güveninizi kazanması, kararlı davranması, şüpheleneceğiniz en ufak bir davranışta bulunmaması, karizmatik ve yakışıklı olması da gerekir. Burcunuzun yöneticisi Plüton cinsel organları simgeler. Sizin için de seks önemlidir. Birisini ne kadar severseniz sevin cinsel anlamda aradığınızı bulamıyorsanız, o iş olmaz.

Ama bütün bunlara haiz biriyle beraber ve ona aşık olduğunuzda dünyada ondan daha mutlu bir erkek olmayacağına adımız kadar eminiz. Bütün cömertliğiniz, sahiplenmeniz, zekanız ve kadınlığınızla onun yanında olursunuz ondan sonrasında.  Buna bağlı olarak hemen belirtelim, akrep kadınları fena halde tek eşli kadınlardır. Birisiyle beraberlerse hayatlarında başkasına yer olmaz.

Giyiminiz ile dikkat çekmeyi seversiniz. Biraz frapan, fazla iddialı, gösterişli ve çoğunlukla koyu renkler. Ama onların içinde dik durursunuz, kimse sizden iyi taşıyamaz zaten o giysileri. Sadece dış giyim değil, iç giyim de önemlidir sizin için. Görünüşünüzün değerini bilir, gösterişle taşırsınız.

Sevgili akrepler, sizin yanınızda kendimizi biraz sönük hissettiğimiz doğrudur ama iyi ki doğdunuz. Siz olmasanız hayatımız fena halde tekdüze, heyecansız ve cansız olurdu.

Doğum gününüz kutlu olsun.
Yazar
En Pratik Kadın
Eklenme Zamanı
29.03.2015 15:57:42
Yorum sayısı
1
İlgili Makaleler
Akrep Burcu ve Özellikleri
Akrep Burcu ve Özellikleri
Akrep burcunun özellikleri nedir? Grubu : Su Uğurluu günü : Salı Uğurlu sayısı : 9 Uğurlu taşı : Topaz Uğurlu renkleri : Canlı kırmızı, siyah Uğurlu çiçekleri : Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği Uğurlu kokulan : Misk, sümbülteber, manolya Uğurlu müzik : Marşlar ve canlı parçalar En belirli özelliği: Kararlılık En büyük ideali : Zenginlik En büyük hatası :...
»» devamını oku »»
Akrep Burcunda Doğan Çocuklar
Akrep Burcunda Doğan Çocuklar
Akrep burcunda doğan çocuklar nasıl olur? Akrep burcunda doğan çocuk , neşeli, hareketli, enerjik, cana yakın bir tiptir. Zekası sayesinde her şeyi çabuk kavrayıp öğrenir. Onun için eğitilmesi de zor değildir. Tam aksine bu cesur çocuk problemlerden, zorluklardan hoşlanır ve bunları ortadan kaldırmak ister. Onun için de derslerinde başarılı olur. Ancak o gizlilikten hoşlanan...
»» devamını oku »»
Akrep Burcu Kadını ve Elde Etme Arzusu
Akrep Burcu Kadını ve Elde Etme Arzusu
Akrep burcu kadını cesur mudur? Akrep burcunda doğan kadının hayat görüşü başkalarından farklıdır. O, "Ya hep ya hiç," diye düşünür. Bir şeyin birazını elde etmenin değeri yoktur. Ya istediğinize tamamiyle kavuşursunuz ya uzaklaşırsınız. Bu düşünce kendisini iş, dostluk ve sevgide de gösterir. Kadın her konuda bu düşünceyle hareket eder. Mesela bu burçtan eşsiz denilecek...
»» devamını oku »»
Akrep Burcu Kadınında Düşmanlık
Akrep Burcu Kadınında Düşmanlık
Akrep burcu kadını sinirli midir? Bu kadın, dostlarını çok sever ve onlara düşkündür. Dostlarına yardımdan da zevk alır. Ama ondan para istemek doğru değildir. Para hariç başka konularda yardımını asla esirgemez. Sizin için saatlerce uğraşabilir. Ama o dostlarını kıskandığı gibi küçük bir olay karşısında da onlardan soğuyabilir. Kendisine farkına varılmadan yapılan küçük bir...
»» devamını oku »»
Akrep Burcu Erkeğinin Aradığı Eş
Akrep Burcu Erkeğinin Aradığı Eş
Akrep burcu erkeği dikkat çekmeyi sever mi? Bu erkek, kadını kıskanmakla beraber hayatta yükselmeyi isteyen, dikkati çekmeyi arzulayan bir tiptir. Onun için kıskanmakla beraber eşini beğenmelerinden, ona hayran olmalarından da hoşlanır. Bir taraftan kadının huzurunu da kaçırmaya devam eder. Fakat hem kendisi üstün durumda olmalıdır hem de eşi. Onun için de erkek, önemli bir...
»» devamını oku »»
Akrep Burcu Erkeği Nasıl Bir Tiptir
Akrep Burcu Erkeği Nasıl Bir Tiptir
Akrep burcu erkeğinin cazibesi Akrep burcunda doğan erkek, kadınlar tarafından çok beğenilen bir tiptir. O analizci kafası sayesinde karşısındaki insanı çabucak inceler ve anlar. Kendince bir karara varır. Bu karan da genellikle doğrudur. O bir anda zayıf taraflarınızı, özelliklerinizi sezebilir. Yıldızlarından Plüton, ona bu gücü vermiştir. Ondan sonra da erkek bu bilgiden...
»» devamını oku »»
Makale ile ilgili yorumlar
Yazan :FEYZA
( Cevap Yaz )
29.03.2015 14:59:23
BAYILDIM
Yorum Yaz
Yeni Yorum Ekliyorsunuz !
Rumuz (*) Mail Yorum (*) Gönder