Akrep Burcu (24 Ekim-23 Kasım)

Kadınlar için AKREP BURCU (23 Ekim-22 Kasım) bilgilerinin paylaşıldığı bu yazımızda Akrep Burcu (24 Ekim-23 Kasım) hakkında detaylı bilgiye ulaştınız. Dilerseniz AKREP BURCU (23 Ekim-22 Kasım) kategorisinde bulunan diğer makalelerimizi okuyarak daha başka bilgiler edinebilirsiniz.
Sevgili Akrepler,

Siz Plüton’un kızlarısınız ve bu “Sırlarım ve arzularım var” demektir.

Göze çarpan bir seksapele sahipsiniz. Sizi ilk gördüğümüz anda kadın ya da erkek olalım şöyle söyleriz: Vay be!

Bu “Vay be!” şunları içerir sevgili akrepler: Şuna bakın! Nasıl da kendinden emin, sanki küçük dağları o yaratmış. Ama yaratsa yaratırdı sanki. Bir şeyler gizliyor olmalı, bizim bilmediğimiz bir şeyler. Kahretsin! Çok güzel. Dikkatli olmalıyım. Kendimi korumalıyım. Ama, fakat, lakin… Koruyamayız elbette. Siz bizimle yakınlaşmak isterseniz yörüngenize girmekten başka hiçbir şey gelmez elimizden. Ha, bizimle ilgilenmiyorsanız da öyle bir görmezden gelirsiniz ki, yanınızda kendimizi birer karınca gibi hissedebiliriz.

Bu haliniz hayatınızı özetler. İnsanlar ya tapacak kadar çok sever sizi ya da sizden nefret eder. Siz de dünyaya böyle davranırsınız zaten. Bu nedenle sizi sevenler diğerlerinin neden sizden hoşlanmadığını, sizden nefret edenler ise nasıl olup da diğerlerinin sizi sevebildiğini anlayamaz. Siz herkese hak ettiğini düşündüğünüz şekilde davranırsınız çünkü.

Mizah yönünüz epeyce gelişkindir. Çoğunlukla neşeli, eğlendirici, sözü sohbeti sevilen, el üstünde tutulan insanlardansınız. Sevdikleriniz için yapmayacağınız fedakârlık yoktur. Aileniz, dostlarınız, hele çocuklarınız… Kısaca size ait olduğunu düşündüğünüz insanlar için gözünüzü kırpmadan her şeyi yaparsınız. Bir başkasının söyleyeceği en ufak söz büyük bir düşmanlık hissetmenize sebep olur ama sevdiklerinizin size olan tavırlarına karşı inanılmaz derecede müsamahkarsınızdır. Onlara karşı cömertlikte de sınır tanımazsınız.

Yine de her şeyin bir sonu vardır. Gün olur da, sevdiklerinizden birinden artık kaldıramayacağınız, kişiliğinize yönelik bir saldırı görürseniz en büyük düşmanınız haline gelir ve o zaman sahiden de korkulur sizden. Sonuçta durum şu: Size iyilik eden iyilik bulur, kötülük eden de kötülük. Bu kadar basit.

Sevdiğiniz insanların hayatını yönetmek istersiniz maalesef. Akreplerin büyük çoğunluğu baskıcı ebeveynlerdir. Aynı şey sevgiliniz ya da eşiniz için de geçerlidir, üstelik bir fazlasıyla: Kıskançlık. Sahiplenmeniz kıskançlıkla kol kola gider.

Girişten itibaren sevgi ve düşmanlıktan başladık sizi anlatmaya ama yapacak bir şey yok sevgili akrep. Sizin için dünya ikiye ayrılır: Dostlar ve düşmanlar. Hayat ve ölüm. Ya hep ya hiç. Ya siyah ya beyaz. Grilere pek yer yoktur hayatınızda.

Aldığınız kararlarda mantıktan ziyade duygularınızla hareket edersiniz. Seçtiğiniz yolu sezgilerinizle belirlersiniz. Neyse ki, sezgileriniz çok kuvvetlidir. Onlara her zaman güvenebilirsiniz.

Bir işi yapacağım derseniz, yaparsınız. Hatta bazen yararını ya da zararını düşünmeksizin, Kafanıza koyduğunuzdan, inadınızdan. Her şekilde yaparsınız. Bu nedenle çoğunlukla işlerinizde başarılı insanlarsınız. Hırslısınız. Gözünüzü yükseğe dikerseniz oraya erişmenizi hiç kimse engelleyemez.

Güçlü bir karaktere sahipsiniz. Bu sizin için zayıf görünmemek, sağlam durmak, başınıza ne gelirse gelsin yardım istememek anlamına da gelir. Birisinden yardım isteyeceğine açlıktan ölmeyi göze alabilecek kadar gururlu akrepler görülmüştür, yalan değil. Gururunuz sizin için çok önemlidir. Yine de arada bir anımsatın kendinize, insanlar şu dünyada birbirine yardım etmek için de var, öyle değil mi?

Yardım demişken… Kadın ya da erkek olması fark etmez, her akrebin içinde bir şövalye olarak onurlandırılmak isteyen bir taraf vardır. Gururunuz insanlardan bir şey istemekten alıkoyar sizi ama aynı gurur nedeniyle biri sizden bir şey istediğinde ne olursa olsun o şeyi vermekten alıkoyamazsınız kendinizi. Yardımınızı alan kişiden tek beklentiniz ise saygıdır. Sevgi değil. Zaten siz öyle sevgi bekleyen biri de değilsiniz. Sizin için birinin sizi sevmesi fazla bir anlam taşımaz. Asıl olan sizin birini sevip sevmemenizdir. Sevdikleriniz sizi sevsin, yeter. Gerisi fasa fiso.

Gücü seversiniz, yalan değil. Eş ya da sevgili seçiminizde de bu kritere göre hareket edersiniz. İlgi duyabileceğiniz erkek sizden daha güçlü olmalıdır. Evet, size hayran, size tapan, yere göğe sığdıramayan bir erkeği de tercih ettiğiniz olur bazen ama zamanla onu parmağınızda oynattığınızı düşünürseniz aşkınız biter. Aşk sizin için ateşli bir duygudur ve sizden daha aşağı gördüğünüz birine karşı bu duyguyu hissedemezsiniz. Saygı duymadığınız birine âşık olamazsınız ve aşkta merhamete yer yoktur sizin kitabınızda.

Bunun dışında yaşamınızdaki erkeğin sizin güveninizi kazanması, kararlı davranması, şüpheleneceğiniz en ufak bir davranışta bulunmaması, karizmatik ve yakışıklı olması da gerekir. Burcunuzun yöneticisi Plüton cinsel organları simgeler. Sizin için de seks önemlidir. Birisini ne kadar severseniz sevin cinsel anlamda aradığınızı bulamıyorsanız, o iş olmaz.

Ama bütün bunlara haiz biriyle beraber ve ona aşık olduğunuzda dünyada ondan daha mutlu bir erkek olmayacağına adımız kadar eminiz. Bütün cömertliğiniz, sahiplenmeniz, zekanız ve kadınlığınızla onun yanında olursunuz ondan sonrasında.  Buna bağlı olarak hemen belirtelim, akrep kadınları fena halde tek eşli kadınlardır. Birisiyle beraberlerse hayatlarında başkasına yer olmaz.

Giyiminiz ile dikkat çekmeyi seversiniz. Biraz frapan, fazla iddialı, gösterişli ve çoğunlukla koyu renkler. Ama onların içinde dik durursunuz, kimse sizden iyi taşıyamaz zaten o giysileri. Sadece dış giyim değil, iç giyim de önemlidir sizin için. Görünüşünüzün değerini bilir, gösterişle taşırsınız.

Sevgili akrepler, sizin yanınızda kendimizi biraz sönük hissettiğimiz doğrudur ama iyi ki doğdunuz. Siz olmasanız hayatımız fena halde tekdüze, heyecansız ve cansız olurdu.

Doğum gününüz kutlu olsun.
Yazar
En Pratik Kadın
Eklenme Zamanı
29.03.2015 15:57:42
Yorum sayısı
1
İlgili Makaleler
Akrep Burcunda Doğan Kadın
Akrep Burcunda Doğan Kadın
Akrep burcu kadını ve bütün özellikleri Bu burçta doğan erkekler gibi kadınlar da son derece cazibeli olurlar. Onlarda erkekleri çeken bir taraf vardır. Bu burçtan bir kadını seviyor veya evlenmeyi düşünüyorsanız bu gururlu tipi kendinize bağlamak için ona saygı göstermelisiniz. Akrep kadını size bağlandıysa, hayatınızda bir çok güzellik olacak demektir. Çünkü akrep kadını...
»» devamını oku »»
Akrep Burcu Erkeği İçer mi
Akrep Burcu Erkeği İçer mi
Akrep burcu erkeğinin içkiye düşkünlüğü Bu burcun erkeklerinin çoğu içkiye düşkündür. Onlar hem yemeyi hem içmeyi severler. Çoğu da içtiği zaman daha neşeli, daha konuşkan, daha cana yakın olur. Ancak içtiği zaman kıskançlığı unutacağım da sanmamalısınız. Tam aksine içki onun arzularını, hislerini büsbütün körükleyecektir. Daha da şüpheci ve kıskanç olacaktır. Tam gülerek...
»» devamını oku »»
Akrep Burcu Erkeği ve İnat
Akrep Burcu Erkeği ve İnat
Akrep burcu erkeği inatçı mıdır? Akrep burcunda doğan erkek, inatçıdır . Onun bu inadıyla da başa çıkmaya imkan yoktur. Çoğu zaman dostlarıyla iyi ilişkiler kuran, sevgilisi, veya eşiyle, his konusu hariç, çok iyi geçinen bu erkeğin damarına basmamalısınız. Erkeklerin çoğu tartışmaları kazanmak isterler. Ancak bu burcun erkekleri, kendisine itiraz edildiği veya bir noktada...
»» devamını oku »»
Akrep Burcu ve Yükselme Arzusu
Akrep Burcu ve Yükselme Arzusu
Akrep burcunda doğanların başarıya ulaşma arzusu Cazibe, Savaş yıldızı Mars, size yükselme arzusu vermektedir. Plüton da bunu destekleyerek size yardımcı olmaktadır. Bu sayede istediğiniz konuda başarı elde etmeniz kabildir. Ama siz, ciddi bir tipsiniz. Her hangi bir şekilde ün yapıp yükselseniz bile daima önemli konulara el atarsınız. Örneğin perde veya sahnede ün yapmak...
»» devamını oku »»
Akrep Burcunda Doğan Çocuklar
Akrep Burcunda Doğan Çocuklar
Akrep burcunda doğan çocuklar nasıl olur? Akrep burcunda doğan çocuk , neşeli, hareketli, enerjik, cana yakın bir tiptir. Zekası sayesinde her şeyi çabuk kavrayıp öğrenir. Onun için eğitilmesi de zor değildir. Tam aksine bu cesur çocuk problemlerden, zorluklardan hoşlanır ve bunları ortadan kaldırmak ister. Onun için de derslerinde başarılı olur. Ancak o gizlilikten hoşlanan...
»» devamını oku »»
Akrep Burcu ve Tutumluluk
Akrep Burcu ve Tutumluluk
Akrep burcunda doğanlar tutumlu mudur? Paranın en büyük güç olduğunu düşündüğünüz için de eliniz sıkıdır. Parayı sarf etmemeye çalışırsınız. Ancak doğum anında Venüs'le Neşe, Bolluk yıldızı Jüpiter'in etkisini alan tiplerde bu durumun kalktığını ve aksine cömertlik görüldüğünü de belirtelim. Sevdiğiniz kimselere zaman zaman türlü vaadlerde bulunursunuz fakat işin sonu paraya...
»» devamını oku »»
Makale ile ilgili yorumlar
Yazan :FEYZA
( Cevap Yaz )
29.03.2015 14:59:23
BAYILDIM
Yorum Yaz
Yeni Yorum Ekliyorsunuz !
Rumuz (*) Mail Yorum (*) Gönder