Vücut Tüyü Alımında Püf Noktalar

Kadınlar için KİŞİSEL BAKIM ÖNERİLERİ bilgilerinin paylaşıldığı bu yazımızda Vücut Tüyü Alımında Püf Noktalar hakkında detaylı bilgiye ulaştınız. Dilerseniz KİŞİSEL BAKIM ÖNERİLERİ kategorisinde bulunan diğer makalelerimizi okuyarak daha başka bilgiler edinebilirsiniz.
Vücut tüylerinin uzun süre çıkmaması ve bacakların daha pürüzsüz olması için evde tüy nasıl alınmalı
Vücudumuzda bulunan tüylerin bir kısmı bizi oldukça zorlar. Özellikle yaz aylarında bayanların vücut tüyleri ile başı oldukça sıkıntıdadır. Sık sık alınması gereken ve bazen aldıktan sonra çıkarken batık çıkan bu tüyler, yer yer batık çıkmalarından dolayı hoş olmayan görüntü oluşturur. 

Batık kıl sorununa çözüm bulmak, vücut yapısına ve çıkan kılın yapısına göre farklıdır. Bazı kişilerde kıl yapısı çok kalın olurken bazı kişilerde oldukça incedir. Kalın kıl köklerine sahip olan bayanların sıkıntısı diğerlerine göre çok daha fazladır. Bu tarz kıl köklerine sahip olanların bacakları sürekli sanki yeni alınmış gibi, gözenek gözenek yani, her bir kıl kökü belirgin şekilde olur. Bu görüntüde doğal olarak çoğu bayanı rahatsız eder. En fazla batık kıl sorunu da gene kalın kıl köklerine sahip kişilerde görünür.

Bu durum tamamen yapısal olup, herhangi bir şey ile bu durumu değiştirmek pek mümkün değildir. Batık kıl sorunundan kurtulmak için ve daha güzel bir görünüme kavuşmak için günümüzde bir çok çözüm bulunmaktadır. Bunların en bilinenleri lazer epilasyon ve iğneli epilasyondur. Kıl köklerine lazer veya iğne ile uygulanan bakım sonrası, kalıcı olarak sonuç alındığı gibi, görsel olarak da oldukça pürüzsüz bir görünüm oluşmaktadır. Tabi epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. En belli başlısı yazın değil, kış aylarında bu uygulamaları yaptırmalı ve güvenilir yerlerde yaptırmaya özen gösterilmelidir.

Bunların dışında evde kendi imkanlarınız ile yapacağınız bazı çözümlerde mevcut. Evde tüylerinizi alırken uygulayacağınız yöntemler tabi kalıcı sonuç vermeyecektir ama tüylerinizin daha uzun sürede çıkmasını ve kıl köklerindeki batıkların yok olmasını sağlayacaktır. Kendi uyguladığım ve her zaman olumlu sonuç aldığım yöntemleri sizler ile paylaşmak istedim.

- Tüylerinizi her zaman yönleri doğrultusuna almaya dikkat edin. Ters yönde almanız tüylerin kırılmalarına ve bu da tüy batıklarına neden olur.

- Tüylerinizi almadan önce mutlaka ama mutlaka banyo yapın ve mümkünse banyoda kese kullanın. Kese batık tüyleri çıkartırken, banyo yapmak da gözenekleri açacağı ve tüy köklerini yumuşatacağından dolayı, tüylerin köklerinden çok daha rahat bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

- Yukarıda da yazdığım gibi her banyoda mutlaka kese kullanmaya özen gösterin. Ancak sık sık kullanırken çok bastırmayıp, yüzeysel olarak uygulayın. Sık ve bastırarak uygularsanız, derinizin tahriş olmasına neden olursunuz. Amaç yeni çıkan tüylerin batık olmaması ve batık tüylerinde düzelmesi.

- Özellikle bacaklarda mümkün olduğunca iğne veya benzeri bir şey kullanmamaya çalışın. İğne bacaklarda minik yaralara ve sonrasında da yerinde iz kalmasına neden olur. Bu durum tenden tene farklılık gösterebilir.

- Cımbız kullanmanız gerektiği zaman, mümkün olduğunca tüyleri köklerinden çekmeye dikkat edin.

- Tüyleri alırken bir miktar uzamasını bekleyin. Çok kısa olan tüyleri almak zor olduğu gibi genelde uçlarından kopup, köklerini içeride bırakırlar. Bu da nokta nokta siyahlı bir görünüm oluşmasına neden olur.

Benim uyguladığım, dikkat ettiğim ve aktarabileceğim noktalar şimdilik bunlar.

Uygulayan ve yazan: enpratikkadin
Yazar
En Pratik Kadın
Eklenme Zamanı
14.06.2015 22:02:20
Yorum sayısı
0
İlgili Makaleler
Evde Ağız Kokusu İçin Gargara Yapımı
Evde Ağız Kokusu İçin Gargara Yapımı
Ağız Kokusu İçin Gargara 1/2 çay bardağı ada çayı 1 adet limon suyu 1 adet limonun kabuğu 2 damla lavanta yağı 1 litre kaynar su Ağız kokusu için gargara yapımı Ada çayı yaprakları ufak parçalara bölünür, Üzerine limon suyu, kabuğu ve lavanta yağı eklenir. Bu karışım 1 litre kaynamış suyun içine atılıp 15 dakika boyunca  demlenmeye bırakılır. Süzüldükten sonra cam bir şişeye...
»» devamını oku »»
Göz Altı Morlukları için Evde Maske Tarifi
Göz Altı Morlukları için Evde Maske Tarifi
Göz Bakımı  1 ampul E vitamini 1-2 damla limon suyu 1-2 damla kayısı yağı 1 çay kaşığı arı sütü Göz bakımı maskesi yapımı Malzemeler karıştırılıp akşamları masaj yaparak göz çevresine uygulanır. 15 dakika sonra nemli bir pamuk yardımı ile kalan yağlar ciltten arındırılır. Bu bakım kış aylarında haftada 2 kere, yaz aylarında da ayda 2 kere uygulanabilir. Göz altlarında morluk...
»» devamını oku »»
Besleyici Gece Kremi ve Bikini Çorbası Yapımı
Besleyici Gece Kremi ve Bikini Çorbası Yapımı
Besleyici Gece Kremi Yapımı 20 gr kakao yağı, katı ve beyaz halde olanlar 2 ampul E vitamini 2 çay kaşığı kabak çekirdeği yağı 1 çay kaşığı havuç yağı Besleyici gece kremi tarifi Kakao, benmari yöntemi ile eritilir. Eriyik hale geçen kakao yağının içine E vitamini, kabak çekirdeği yağı ve havuç yağı ilave edilir. Elde edilen krem kapalı bir kapta serin yerde 1 hafta...
»» devamını oku »»
Kozmetik Cilde Nasıl ve Neyle Uygulanmalı
Kozmetik Cilde Nasıl ve Neyle Uygulanmalı
Kumaşlar: Öncelikle yüzden aşırı ter ve yağı uzaklaştırmak için ve dudak rujunu uzaklaştırmak için kullanılır. Sadece %I00 pamuk, kokusuz, beyaz kumaşları kullanın. Boyalar ve deodorantlar hassas, ciltleri tahriş edebilir. Pamuk: Bunlar yağ ile ıslatıp inatçı göz makyajlarını silmek, büzücü veya tonik uygulamak veya bir temizleyici ile ıslatılıp yüz ve boynu temizlemek için...
»» devamını oku »»
Bronzlaştırıcı Losyon ve Canlandırıcı Peeling
Bronzlaştırıcı Losyon ve Canlandırıcı Peeling
Bronzlaştırıcı losyon tarifi 1/2 çay bardağı kayısı yağı 2 yemek kaşığı kakao yağı 2 yemek kaşığı papatya yağı 3 yemek kaşığı zeytinyağı 2 yemek kaşığı havuç yağı Bronzlaştırıcı losyon yapımı Tüm yağlar karıştırılır. Daha önceden Peeling yapılmış cilde günde iki defa masaj yapılarak uygulanır. Cilt tarafından emilmezse fazlası peçete yardımı ile alınabilir. Bu yağlarla direk...
»» devamını oku »»
Badem, Yulaf ve Ayçiçeği Tohumu Unu Yapımı
Badem, Yulaf ve Ayçiçeği Tohumu Unu Yapımı
Kullanılan bitkilerin hepsi aksi belirtilmediği hallerde kurutulmuş bitkilerdir. Eğer elinizde taze bitkiler varsa onları kurutmanız gerekecektir. Yeni kurutulan bitkiler harika, yeni koparılmış aromaya sahiptirler ve ürünlerinize çok nefis bir hava vereceklerdir. Her zaman elinizin altında bulunmasını isteyeceğiniz üç ana bileşen badem, yulaf ezmesi ve ayçiçeği unlarıdır....
»» devamını oku »»
Yorum Yaz
Yeni Yorum Ekliyorsunuz !
Rumuz (*) Mail Yorum (*) Gönder