Vücut Tüyü Alımında Püf Noktalar

Kadınlar için KİŞİSEL BAKIM ÖNERİLERİ bilgilerinin paylaşıldığı bu yazımızda Vücut Tüyü Alımında Püf Noktalar hakkında detaylı bilgiye ulaştınız. Dilerseniz KİŞİSEL BAKIM ÖNERİLERİ kategorisinde bulunan diğer makalelerimizi okuyarak daha başka bilgiler edinebilirsiniz.
Vücut tüylerinin uzun süre çıkmaması ve bacakların daha pürüzsüz olması için evde tüy nasıl alınmalı
Vücudumuzda bulunan tüylerin bir kısmı bizi oldukça zorlar. Özellikle yaz aylarında bayanların vücut tüyleri ile başı oldukça sıkıntıdadır. Sık sık alınması gereken ve bazen aldıktan sonra çıkarken batık çıkan bu tüyler, yer yer batık çıkmalarından dolayı hoş olmayan görüntü oluşturur. 

Batık kıl sorununa çözüm bulmak, vücut yapısına ve çıkan kılın yapısına göre farklıdır. Bazı kişilerde kıl yapısı çok kalın olurken bazı kişilerde oldukça incedir. Kalın kıl köklerine sahip olan bayanların sıkıntısı diğerlerine göre çok daha fazladır. Bu tarz kıl köklerine sahip olanların bacakları sürekli sanki yeni alınmış gibi, gözenek gözenek yani, her bir kıl kökü belirgin şekilde olur. Bu görüntüde doğal olarak çoğu bayanı rahatsız eder. En fazla batık kıl sorunu da gene kalın kıl köklerine sahip kişilerde görünür.

Bu durum tamamen yapısal olup, herhangi bir şey ile bu durumu değiştirmek pek mümkün değildir. Batık kıl sorunundan kurtulmak için ve daha güzel bir görünüme kavuşmak için günümüzde bir çok çözüm bulunmaktadır. Bunların en bilinenleri lazer epilasyon ve iğneli epilasyondur. Kıl köklerine lazer veya iğne ile uygulanan bakım sonrası, kalıcı olarak sonuç alındığı gibi, görsel olarak da oldukça pürüzsüz bir görünüm oluşmaktadır. Tabi epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. En belli başlısı yazın değil, kış aylarında bu uygulamaları yaptırmalı ve güvenilir yerlerde yaptırmaya özen gösterilmelidir.

Bunların dışında evde kendi imkanlarınız ile yapacağınız bazı çözümlerde mevcut. Evde tüylerinizi alırken uygulayacağınız yöntemler tabi kalıcı sonuç vermeyecektir ama tüylerinizin daha uzun sürede çıkmasını ve kıl köklerindeki batıkların yok olmasını sağlayacaktır. Kendi uyguladığım ve her zaman olumlu sonuç aldığım yöntemleri sizler ile paylaşmak istedim.

- Tüylerinizi her zaman yönleri doğrultusuna almaya dikkat edin. Ters yönde almanız tüylerin kırılmalarına ve bu da tüy batıklarına neden olur.

- Tüylerinizi almadan önce mutlaka ama mutlaka banyo yapın ve mümkünse banyoda kese kullanın. Kese batık tüyleri çıkartırken, banyo yapmak da gözenekleri açacağı ve tüy köklerini yumuşatacağından dolayı, tüylerin köklerinden çok daha rahat bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

- Yukarıda da yazdığım gibi her banyoda mutlaka kese kullanmaya özen gösterin. Ancak sık sık kullanırken çok bastırmayıp, yüzeysel olarak uygulayın. Sık ve bastırarak uygularsanız, derinizin tahriş olmasına neden olursunuz. Amaç yeni çıkan tüylerin batık olmaması ve batık tüylerinde düzelmesi.

- Özellikle bacaklarda mümkün olduğunca iğne veya benzeri bir şey kullanmamaya çalışın. İğne bacaklarda minik yaralara ve sonrasında da yerinde iz kalmasına neden olur. Bu durum tenden tene farklılık gösterebilir.

- Cımbız kullanmanız gerektiği zaman, mümkün olduğunca tüyleri köklerinden çekmeye dikkat edin.

- Tüyleri alırken bir miktar uzamasını bekleyin. Çok kısa olan tüyleri almak zor olduğu gibi genelde uçlarından kopup, köklerini içeride bırakırlar. Bu da nokta nokta siyahlı bir görünüm oluşmasına neden olur.

Benim uyguladığım, dikkat ettiğim ve aktarabileceğim noktalar şimdilik bunlar.

Uygulayan ve yazan: enpratikkadin
Yazar
En Pratik Kadın
Eklenme Zamanı
14.06.2015 22:02:20
Yorum sayısı
0
İlgili Makaleler
Evde Tırnak Bakımı
Evde Tırnak Bakımı
Evde tırnakları nasıl daha güçlü yapıp uzatabiliriz Tırnaklar bir bayanın elinin güzelliğini yansıtan en önemli unsurdur. Tırnak bakımı bu açıdan bayanlar için çok önemlidir. Bir çok bayan belirli gün ve haftalarda kuaförlerine giderek manikür ve pedikür yaptırır. Bu iş bazen zahmetli, bazen masraflı bazen de zamansızdır. Özellikle çalışan bayanların tırnak bakımı daha da...
»» devamını oku »»
Kaş Nasıl Alınmalı
Kaş Nasıl Alınmalı
Kaş alma Gözlerin çerçevesidir derler. Doğrudur. Onları olduğu gibi bırakmalıdır. Eğer gözleriniz güzelse, kaşlarınızı almak istemiyorsanız bırakın kalsınlar. Yalnız, iyi bir kaş fırçası İle onları fırçalayın. Kadınlar yaş aldıkça yüzde haliyle bir sarkma başlar. Bu nedenle, kaşları alt kısımlarından azar azar cımbızla almakta yarar vardır. Gözlerinizin şekline göre de kaşı...
»» devamını oku »»
Botox Jel ve Boyun Kırışıklıkları için Maske
Botox Jel ve Boyun Kırışıklıkları için Maske
Botox Jel yapımı 2 çay kaşığı papatya yağı 1 çay kaşığı defne yağı 2 çay kaşığı lavanta yağı 2 çay kaşığı lahana yağı 1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı 1 çay kaşığı kekik yağı 1 -2 damla ısırgan yağı Evde botox jel tarifi Tüm yağlar karıştırılır. Karışım temiz yüz ve dekolte bölgesine gece yatmadan önce uygulanır. Uygulama sırasında cilde aşağıdan yukarıya doğru 5 dakika...
»» devamını oku »»
Tırnak Bakımı
Tırnak Bakımı
Tırnaklarınızın daha sağlıklı olması için evde bakım önerileri - Manikür yağı hem tırnakların daha sağlıklı uzamasını sağlar hem de tırnak etlerinin kurumasını engeller. 2 günde bir tırnak diplerinize manikür yağı uygulayıp biraz beklettikten sonra tırnak etlerinizi hafifçe itin. Düzenli yapılan bu işlem manikürünüzün ömrünü uzatmanıza yardımcı olacaktır. - Tırnakların...
»» devamını oku »»
Çabuk Kırılan Tırnaklara Ne Yapmalı
Çabuk Kırılan Tırnaklara Ne Yapmalı
Kırılan tırnaklara ne yapmalı? Tırnaklarınız çok kırılıyorsa , o zaman vücudunuzda vitamin eksikliği var demektir, özellikle bilinçsiz bir halde rejim yaptığınız takdirde vücudunuzda vitamin daha da azalacaktır. Rejim yaptığınız süre içinde her sabah içinde bir çok vitamin bulunan gıdalardan, meyvelerden almalısınız. Bu vitaminler sayesinde tırnaklarınız da beslenecek ve...
»» devamını oku »»
Yüzünüzü Daha Güzel Gösteren Makyaj Hileleri
Yüzünüzü Daha Güzel Gösteren Makyaj Hileleri
Dudağa ruj nasıl ve ne şekilde sürülmeli? Makyaj altını (fondöten) uyguladıktan, farınızı sürüp, gözlerinizi de boyadıktan sonra sıra dudaklarınıza gelmiştir. Dudakları , doğru ya da yanlış herkesin kendine özgü bir boyama şekli vardır. Oysa, onları daha güzel göstermek için bazı yollar vardır. Bir kere, hiç boyanmamış, çıplak bir dudak korkunç görünür... Genelde, 16...
»» devamını oku »»
Yorum Yaz
Yeni Yorum Ekliyorsunuz !
Rumuz (*) Mail Yorum (*) Gönder