Cep Telefonu Çantası Yapımı ve Kulaklık Süsleme

Kadınlar için Takı bilgilerinin paylaşıldığı bu yazımızda Cep Telefonu Çantası Yapımı ve Kulaklık Süsleme hakkında detaylı bilgiye ulaştınız. Dilerseniz Takı kategorisinde bulunan diğer makalelerimizi okuyarak daha başka bilgiler edinebilirsiniz.
Cep telefonu çantası ve kulaklık süsleme
Günümüzde "cep telefonlarının" git gide büyümesi, kullanım durumunu çeşitlendirirken, taşıma konusunda yer yer sıkıntılara yol açar oldu. Hatırı sayılır oranda para verip aldığımız "cep telefonları" taşıma sıkıntısı yüzünden düşme riski ile yüz yüze kalabiliyor. Büyük ve hassas olmalarından dolayı da hasar görme olasılıkları fazlalaşıyor. 

Benimde yaşadığım bu sıkıntılardan yola çıkarak ve çanta taşımayı sevmeyen birisi olarak yapabileceğim bir şey olmalıydı ve çareyi "cep telefonuna uygun çanta" örmekte buldum. Birkaç denemeden sonra istediğime yakın bir "cep telefonu çantası" örebildim.

Cep telefonu çantası örmek için gerekli malzemeler
- Renkli yumak ipleri
- Uygun incelikte tığ
- Bir düğme
- Uygun renkte merserize ip

Cep telefonu çantası nasıl örülür?
Daha önce "çakmak kılıfı nasıl örülür" makalemde göstermiş olduğum yöntem ile aynı. Ördüğüm cep çantasının birebir sayısını vererek anlatacağım, siz kendi cep telefonlarınızın en ve boyuna göre bu sayıyı arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

45 zincir çekerek işe başlıyoruz. 45 zincir sonrası sık iğne yaparak cep telefonunun taban eni kadar git gel yapıyoruz. Benim telefonum için 5 sıra yeterli oldu. Tabanı tamamladıktan sonra artık çepe çevre dönerek örmeye başlıyoruz. Bu da 45 ön yüz, 45 arka yüz ve 5 er de yanlar olmak üzere toplamda 100 yapıyor. Bir sırayı tamamlamak için 100 sık iğne örüyoruz ve bu şekilde döne, döne örmeye devam ediyoruz. Resimde de gördüğünüz gibi renkli veya tek renk olarak yapabilirsiniz. Açık söylemek gerekirse biraz zahmetli. İp ince ve sık iğne olunca eli baya bir yoruyor ama emeğinize de değiyor açıkçası. Her kıyafetin üzerine kolaylıkla kullanabileceğiniz, otantik tarzı bir cep telefonu çantanız oluyor.

Örmeye cep telefonunuzun boyuna gelene kadar devam ediyorsunuz. Boyuna ulaşınca biraz daha örüp bitiriyorsunuz. Kapak yapmak isterseniz, arka tarafından örmeye devam edip, öndeki düğmeye kapak şeklinde kullanabilirsiniz veya biraz daha uzun örmeye devam edip, ön tarafa fazlalığı katlayıp, gene düğmeye takarak farklı bir kapak yapabilirsiniz. Ben biraz daha kullanımı kolay ve şık olur düşüncesi ile resimde gördüğünüz şekilde ördüm. Bu açması ve kapaması oldukça pratik bir kitleme oldu.

Son olarak merserize ipten istediğiniz uzunlukta zincir çekip üzerine bir sıra sık iğne yapıyorsunuz ve sonrasında yumak iplerinden renk olsun diye ufak dokunuşlar atıyorsunuz. "Cep telefonu çantanızın" iki yanına bu sapı dikiyorsunuz. Kullandığınız ipleri karıştırarak ufak püsküller yapıp, onları da sapın iki yanına dikiyorsunuz.

Benim kullandığım düğme süslemek için uygundu ve onuda yumak ipleri ile renklendirdim. Siz daha farklı düğmeler veya aparatlar kullanabilirsiniz.

Aklımda farklı bir model daha var onu da en kısa sürede yapıp sizlerle paylaşacağım. Hepinize kolay gelsin...

Telefon kulaklığı nasıl süslenir?
Cep telefonu kulaklıkları siyah ve beyaz olmasının dışında sizin ekstra para vererek alacağınız renkli çeşitlerden mevcut. Klasik siyah veya beyaz kullanmak istemezseniz kendi yapacağınız ufak tefek dokunuşlar ile farklılık yaratabilirsiniz.

Bende farklı olması için biraz süslemeye karar verdim. Biraz düşüncesi ile başladım ama sanırım birazdan fazla oldu. 

Cep telefonu kulaklığını süslemek için gerekli malzemeler
- Bir adet cep telefonu kulaklığı
- Renkli boncuklar
- İstediğiniz renkte yumak ipi
- Tığ
- Boncuk iğnesi ve ipi

Cep telefonu kulaklığı süslemesi
İşe kulaklığın kordonunu sık iğne yaparak başlıyoruz. tamamen kordon kapanana kadar sık iğne ile örüyoruz. Sonrasında istediğiniz boncukları kullanarak ördüğünüz sık iğne üzerine boncuklar ile minik çiçekler yapmaya başlıyoruz. Resimde görüldüğü gibi. Bu şekilde kulaklığı kolye gibi de kullanmak mümkün oluyor. Özellikle yaz aylarında oldukça keyifli bir aksesuara dönüşüyor.

Yapan ve yazan: enpratikkadin
1.7.2016 Cuma 09:23
Yazar
En Pratik Kadın
Eklenme Zamanı
01.07.2016 00:00:00
Yorum sayısı
2
İlgili Makaleler
Boncuklardan Takı Yapımı
Boncuklardan Takı Yapımı
Kum boncuklardan takı nasıl yapılır? Kum boncuklardan takı yapımı veya diğer boncuklardan takı yapımı oldukça sabır isteyen bir uğraştır. Genel olarak her işin başlangıcında bir temel bilgi yatar. Temelini bildiğimiz her işin sonrasında yapımında ise sabır ve yaratıcılık gizlidir. Minik minik boncukların tek tek iğne ve ip ile buluşarak şekil alması, tarif edilmez bir keyif,...
»» devamını oku »»
Otantik Tığ İşi Bileklik Modelleri
Otantik Tığ İşi Bileklik Modelleri
El örgüsü bileklik ve bilezik modelleri Hazır takıların yanında el yapımı bileklik veya bilezikler şıklık olarak başka bir yer tutar. Renk ve tasarımları açısından her kıyafete tercihimize göre uyarlayabileceğimiz örgü bileklik veya bilezikler kullanışı şık ve gösterişli takıların arasında yerini alır. Çoğunluğu sık iğne tekniği ile yapılan bu takılar, biraz zaman alsa da,...
»» devamını oku »»
Evde Boncuk Dokuma Tezgahı Yapımı
Evde Boncuk Dokuma Tezgahı Yapımı
Boncuk dokuma tezgahı nasıl yapılır Boncuk tezgahı yapmak için gerekli malzemeler Alt zemin olarak, rahat örgü kolaylığı sağlayacak yükseklikte, sepet ya da benzer bir şey Kalın ve ince bakır tel. Bunu elektrikçilerde bulabilirsiniz. Teli yay haline getirmek için şiş. Ben 4 numara şiş kullandım. Teli kesmek için pense Sele bant Kullanabileceğiniz uygun kalınlıkta örgü şişi...
»» devamını oku »»
Cep Telefonu Çantası Yapımı ve Kulaklık Süsleme
Cep Telefonu Çantası Yapımı ve Kulaklık Süsleme
Cep telefonu çantası ve kulaklık süsleme Günümüzde "cep telefonlarının" git gide büyümesi, kullanım durumunu çeşitlendirirken, taşıma konusunda yer yer sıkıntılara yol açar oldu. Hatırı sayılır oranda para verip aldığımız "cep telefonları" taşıma sıkıntısı yüzünden düşme riski ile yüz yüze kalabiliyor. Büyük ve hassas olmalarından dolayı da hasar görme olasılıkları...
»» devamını oku »»
Takı Tasarımı
Takı Tasarımı
Değişik takı tasarım modelleri ve tasarımları Takı tasarımı oldukça geniş bir hayal gücü isteyen uğraştır. Kullanılan malzemeler, yapılacak olan takıların şekillenmesinde büyük önem taşır. Kum boncuklar ile tasarlanan takıların yanı sıra, ayrıca farklı metal aksamlar, gümüş, bakır, tel, bronz gibi, kullanılarak da çok farklı tasarımlar yapılabilir.  Takılar genelde yapan...
»» devamını oku »»
Kolayca Yapılabilecek Takılar
Kolayca Yapılabilecek Takılar
Evdeki Malzemelerden Takı Nasıl Yapılır Elimizin altında, evimizde işe yaramaz dediğimiz ve çoğu zaman kaldırıp belki de çöpe attığımız o kadar çok malzeme vardır ki. Bu malzemeler ile aslında biraz düşünüp biraz da araştırınca çok güzel şeyler yapabileceğimizi göreceksiniz. Bunların başında da kadınların vazgeçilmez ve tamamlayıcı aksesuarı "farklı takılar" geliyor....
»» devamını oku »»
Makale ile ilgili yorumlar
Yazan :kübra
( Cevap Yaz )
17.08.2016 09:00:07
Elinize sağlık çok güzel olmuş. Bende yapmayı düşünüyordum ama örgü konusunda çok bilgim yok. Sık iğnenin biraz zahmetli olduğunu duydum. Daha değişik ve kolay modellerden de örnekler yaparsanız aynı şekilde sevinirim.
 • Cevaplayan :En Pratik Kadın
  ( Cevap Yaz )
  17.08.2016 09:01:52
  Teşekkür ediyorum sayın kübra hanım. Söylediğiniz gibi sık iğne oldukça zahmetli ama yapması keyifli. Farklı modeller yapmaya ve en kısa sürede paylaşmaya çalışacağım.
  Yorum Yaz
  Yeni Yorum Ekliyorsunuz !
  Rumuz (*) Mail Yorum (*) Gönder