Fondöten Nasıl Uygulanmalı

Kadınlar için MAKYAJ bilgilerinin paylaşıldığı bu yazımızda Fondöten Nasıl Uygulanmalı hakkında detaylı bilgiye ulaştınız. Dilerseniz MAKYAJ kategorisinde bulunan diğer makalelerimizi okuyarak daha başka bilgiler edinebilirsiniz.
Fondöten cilde nasıl uygulanmalı

Sivilceleri, pürüzlü ciltleri kapatmak veya çilleri tamamen örtmek için fondöteni nasıl uygulamalıyız?

- Fondöten düzgün ve lekesiz bir tabaka oluşturacaktır, böylece en güzel özelliklerinizi vurgulayabilirsinız.

- Her kutuda iki ton vardır; bu iki renkten en az biri, sizin cildinizin tonu için uygun olacaktır. Aksi takdirde sizin için gereken tonu bu iki rengi karıştırarak elde edebilirsiniz.

- Karıştırmak için: Boynunuzun rengi ile uyum sağlaması için, ister açık ister koyu ton üzerinde daha fazla durarak süngeri her ikisine de hafifçe bastırın, yalnızca küçük bir miktar yeterli olacaktır. Karıştırarak  rengi tutturun.

- Rengi kontrol edin, her türlü makyajı yalnızca uygun ışık altında uygulamak gerektiğini unutmayın.

- Eğer uyum sağlamazsa yüzünüzden silin ve hangisi gerekiyorsa, süngerinizi açık veya koyu fondötene tekrar bastırın. Bir defa daha çene çizgisi üzerinden deneyin.

- Yüzdeki fondöten, altından cildinizin görünebileceği şekilde çok hafif bir tabaka oluşturmalıdır. Fondöten
cildinizin üzerinde durmak yerine, cildinize karıştığı zaman amaca ulaşmış demektir.

-  Renk mükemmel olduğu zaman,  bütün yüze sürmeye başlayın. Süngerinizin üzerindeki fondötenle (daha fazla fondöten eklemeden) ne kadar çok sürerseniz, fondötenin etkisi o kadar düzgün, o kadar parlak olacaktır. Yüzdeki tüyler üzerindeki etkiyi en aza indirmek için, her zaman aşağı doğru hareketler ile sürün.

- Çene çizgisi etrafında, çene çizgisinin altına doğru, saç çizgisinin içine doğru, kulak memeleri üzerine, burun etrafına gözlerin etrafından kirpik çizgisinin dibine kadar ve kaşların altına doğru dağıtmayı unutmayın.

- Eğer bazı bölgeleri daha fazla kapatmak gerekiyorsa, bu bölgelerin üzerinden tekrar hafifçe geçin, buna noktalamak adı da verilir.

- Gözlerin altlarında lekeler veya doğum izleri gibi noktalar üzerinde biraz daha fazla fondöten kullanabilirsin!

- Fondöten, çatlak kılcal damarları ve mavi damarları çok güzel örter.

-  Fondöteni sabitlemek için hafifçe pudralayın.

- Daha azı, en iyisidir. Çoğu hanım başlangıçta gereğinden fazla kullanmaya kalkacaktır. Bu hataya düşmeyin. Cilt tonunuzu düzgün hale getirmek ve problemli bölgeleri kapatmak için yalnızca gerektiği kadar kullanın.

- Eğer fondöten çok yoğunsa, tonikle inceltin.

- Daha kuru ciltler için fondöteni nemlendirici ile karıştırabilirsiniz.

- Avucunuza bir parça nemlendirici alarak, süngeri hafifçe nemlendiriciye batırın, daha sonra doğrudan fondötenin içine.

- Yüze, yukarıda tarif edildiği gibi uygulayın. Kuru bölgelerde daha fazla nemlendiriciye ihtiyacınız olabilir.
Yazar
En Pratik Kadın
Eklenme Zamanı
08.01.2015 09:13:18
Yorum sayısı
0
İlgili Makaleler
Göz Makyajının Püf Noktaları
Göz Makyajının Püf Noktaları
Göz makyajı nasıl yapılmalı ve nelere dikkat edilmeli Göz makyajı yapmadan önce zeminin hazırlanması Gözleriniz aynı zamanda en çok yorulan organlarınızdan biri, bu sebepten onlara iyi bakın. Makyaja başlarken ilk olarak gözlerinizdeki yıpranmış görünümü gidermek için ya da göz altı torbalarınız varsa onları yok etmek için güzel bir kapatıcı kullanın. Kapatıcınızı sürerken...
»» devamını oku »»
Esmer Tenliler İçin Makyaj Önerileri
Esmer Tenliler İçin Makyaj Önerileri
Esmer tenli bayanlar nasıl makyaj yapmalı? Koyu tenle bütünleşen kızıl, sarı ve kahve rengi saçlarla güzelliğinizi yansıtırken size yakışacak olan bej,çikolata kahvesi gibi sıcak renkleri, mükemmel bir biçimde taşıyabileceğinizi belirtmek gerekir. Bu renkler cildi daha genç göstereceği kesinlik kazanmıştır. Ancak bu renkleri uygulamaya başlamadan önce birkaç noktaya dikkat...
»» devamını oku »»
Fondöten Seçimine Dikkat
Fondöten Seçimine Dikkat
Fondöten alırken nelere dikkat etmeli Bir makyaj uygulaması öncesinde Peeling yapılmayan cilde  fondöten uygulamak  kadar riskli bir durum yoktur. Peeling cildi ölü hücrelerden arındırdığı için mutlaka, ölü hücreleri cildimizden arındıp uygulama yapalım. Fondötenden önce tabi ki renk seçimi en önemli etkendir. Renk seçiminde yapılan en büyük hata Bilek de  fondöten deneyip...
»» devamını oku »»
Yüz Şeklinize Göre Makyajınızı Belirleyin
Yüz Şeklinize Göre Makyajınızı Belirleyin
Yüz şekillerine göre makyaj nasıl yapılır? Aynanın karşısına geçip makyaj malzemelerinizi kullanmaya başlarken cildinizin özelliklerini ve yüzünüzün biçimini bilmeniz gerekiyor. Cilt türleri ve yüz şekilleri son derece önemlidir... Yüzünüze yakışan makyajı nasıl ve ne şekilde uygulayacağınızın yanı sıra, nasıl bir cilt ve yüz biçimine sahip olduğunuzu da bilmeniz gereklidir....
»» devamını oku »»
Sağlıklı Cilt ve Makyaj Temizliği
Sağlıklı Cilt ve Makyaj Temizliği
Sağlıklı bir cilt için makyaj nasıl temizlenmeli Makyaj temizlemek için günümüzde birbirinden farklı ve kalitede ürünler bulunmaktadır. Her cilt tipine uygun ayrı ayrı kozmetik ürünleri ile fazla zaman harcamadan ve cildi fazla yıpratmadan, en zor ve inatçı makyajı bile kısa sürede çıkartmak mümkün. Ancak her şeye rağmen söz konusu cilt olunca, her zaman bir uygulama...
»» devamını oku »»
Doğru Ruj Teknikleri
Doğru Ruj Teknikleri
Rujun doğru sürülmesi Rujunuzun makyajınızla, ama en önemlisi doğal cilt tonunuzla uyumlu olması gerekir.  Ruj düzgün ve pürüzsüz nasıl sürülür Hafifçe gülümseyerek dudaklarınızı gerin ve asla büzmeyin. Soluk renkli dudaklarım için ruj seçimi Solgun ciltliler şeftali, pembe ve hatta soluk bejleri tercih ederken, koyu tenliler kahverengi içeren daha sıcak tonları tercih...
»» devamını oku »»
Yorum Yaz
Yeni Yorum Ekliyorsunuz !
Rumuz (*) Mail Yorum (*) Gönder