Fondöten Nasıl Uygulanmalı

Kadınlar için MAKYAJ bilgilerinin paylaşıldığı bu yazımızda Fondöten Nasıl Uygulanmalı hakkında detaylı bilgiye ulaştınız. Dilerseniz MAKYAJ kategorisinde bulunan diğer makalelerimizi okuyarak daha başka bilgiler edinebilirsiniz.
Fondöten cilde nasıl uygulanmalı

Sivilceleri, pürüzlü ciltleri kapatmak veya çilleri tamamen örtmek için fondöteni nasıl uygulamalıyız?

- Fondöten düzgün ve lekesiz bir tabaka oluşturacaktır, böylece en güzel özelliklerinizi vurgulayabilirsinız.

- Her kutuda iki ton vardır; bu iki renkten en az biri, sizin cildinizin tonu için uygun olacaktır. Aksi takdirde sizin için gereken tonu bu iki rengi karıştırarak elde edebilirsiniz.

- Karıştırmak için: Boynunuzun rengi ile uyum sağlaması için, ister açık ister koyu ton üzerinde daha fazla durarak süngeri her ikisine de hafifçe bastırın, yalnızca küçük bir miktar yeterli olacaktır. Karıştırarak  rengi tutturun.

- Rengi kontrol edin, her türlü makyajı yalnızca uygun ışık altında uygulamak gerektiğini unutmayın.

- Eğer uyum sağlamazsa yüzünüzden silin ve hangisi gerekiyorsa, süngerinizi açık veya koyu fondötene tekrar bastırın. Bir defa daha çene çizgisi üzerinden deneyin.

- Yüzdeki fondöten, altından cildinizin görünebileceği şekilde çok hafif bir tabaka oluşturmalıdır. Fondöten
cildinizin üzerinde durmak yerine, cildinize karıştığı zaman amaca ulaşmış demektir.

-  Renk mükemmel olduğu zaman,  bütün yüze sürmeye başlayın. Süngerinizin üzerindeki fondötenle (daha fazla fondöten eklemeden) ne kadar çok sürerseniz, fondötenin etkisi o kadar düzgün, o kadar parlak olacaktır. Yüzdeki tüyler üzerindeki etkiyi en aza indirmek için, her zaman aşağı doğru hareketler ile sürün.

- Çene çizgisi etrafında, çene çizgisinin altına doğru, saç çizgisinin içine doğru, kulak memeleri üzerine, burun etrafına gözlerin etrafından kirpik çizgisinin dibine kadar ve kaşların altına doğru dağıtmayı unutmayın.

- Eğer bazı bölgeleri daha fazla kapatmak gerekiyorsa, bu bölgelerin üzerinden tekrar hafifçe geçin, buna noktalamak adı da verilir.

- Gözlerin altlarında lekeler veya doğum izleri gibi noktalar üzerinde biraz daha fazla fondöten kullanabilirsin!

- Fondöten, çatlak kılcal damarları ve mavi damarları çok güzel örter.

-  Fondöteni sabitlemek için hafifçe pudralayın.

- Daha azı, en iyisidir. Çoğu hanım başlangıçta gereğinden fazla kullanmaya kalkacaktır. Bu hataya düşmeyin. Cilt tonunuzu düzgün hale getirmek ve problemli bölgeleri kapatmak için yalnızca gerektiği kadar kullanın.

- Eğer fondöten çok yoğunsa, tonikle inceltin.

- Daha kuru ciltler için fondöteni nemlendirici ile karıştırabilirsiniz.

- Avucunuza bir parça nemlendirici alarak, süngeri hafifçe nemlendiriciye batırın, daha sonra doğrudan fondötenin içine.

- Yüze, yukarıda tarif edildiği gibi uygulayın. Kuru bölgelerde daha fazla nemlendiriciye ihtiyacınız olabilir.
Yazar
En Pratik Kadın
Eklenme Zamanı
08.01.2015 09:13:18
Yorum sayısı
0
İlgili Makaleler
Sağlıklı Cilt ve Makyaj Temizliği
Sağlıklı Cilt ve Makyaj Temizliği
Sağlıklı bir cilt için makyaj nasıl temizlenmeli Makyaj temizlemek için günümüzde birbirinden farklı ve kalitede ürünler bulunmaktadır. Her cilt tipine uygun ayrı ayrı kozmetik ürünleri ile fazla zaman harcamadan ve cildi fazla yıpratmadan, en zor ve inatçı makyajı bile kısa sürede çıkartmak mümkün. Ancak her şeye rağmen söz konusu cilt olunca, her zaman bir uygulama...
»» devamını oku »»
Küçük Gözlere Makyaj Nasıl Yapılır
Küçük Gözlere Makyaj Nasıl Yapılır
Gözleri büyük gösteren makyaj hileleri Gözleri boyamak , makyaj yönteminin en sevilen kısmıdır. Gözler Ruhun Aynasıdır... Sözünden giderek, ruhunuzun mümkün olduğunca güzel görünmesini istersiniz herhalde. Küçük gözleri büyük gösteren makyaj uygulaması Bu tip gözlere sahip olan kadınlar, her zaman gözlerinin daha büyük   görünmesini isterler. Çoğu makyaj sanatçısı da, küçük...
»» devamını oku »»
Allık Sürerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Allık Sürerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Allık sürmenin püf noktaları - Allık sürerken yüzünüze eşit dağıtmak için fırçaya sürdükten sonra hafif hareketler ile fazla tozları silkeleyin.  - Allığı sadece elmacık kemiklerinizin üzerine ve burnunuza uygulayın.  - Burnunuzu küçük göstermek istiyorsanız burun ucunuza allık sürmeyin. - Allığın kalıcılığını arttırmak için yüzünüz hafif nemliyken uygulayın veya allık...
»» devamını oku »»
Makyajlı Yatmanın Cilde Zararları
Makyajlı Yatmanın Cilde Zararları
Makyaj ile yatmanın cilde zararları nelerdir? Gündüz yaptığınız makyajla gece yatmayın . Bu şekilde cildinize çok zarar verirsiniz. Mutlaka geceleri makyaj çıkarılmalıdır. Eğer elinizde hazır makyaj çıkarıcı malzemeler yoksa bunların yerine badem sütü ve gül suyundan yararlanabilirsiniz. Önce yüzünüzün her yerine badem sütünü yedirin. Sonra da hafif nemli bir kağıt mendil ya...
»» devamını oku »»
Pratik Makyaj
Pratik Makyaj
Evde pratik makyaj yapımı - Cildimize önce çok az cildinize uygun olan bir nemlendirici kullanalım. - Küçük noktalar halinde uyguladığımız nemlendiriciyi masaj yaparak yüzümüze yedirelim. - Eğer yüzümüzde kılcal damarlar ya da kızarıklıklar mevcutsa ince örtücü ile bunları kapatalım. - Cildinize uygun bir renk seçerek fondöteni ince bir tabaka halinde yüzümüze uygulayalım. -...
»» devamını oku »»
Makyaj Teorileri
Makyaj Teorileri
Kalıcı ve doğru makyaj teorileri üzerine bilgiler - Güneşte yanmış ciltler için hafif renkli nemlendirici, yüzünüzü korumaya ve doğal görünüş vermeye, mal bir zemine oranla daha fazla yardımcı olacaktır. Su geçirmez far ve rimel kullanmaya ve suya dalmadan Önce pudra kullanmamaya dikkat edin. - Gündüz renklerinden geceye geçerken, makyajınızı çıkarmanız her zaman gerekli...
»» devamını oku »»
Yorum Yaz
Yeni Yorum Ekliyorsunuz !
Rumuz (*) Mail Yorum (*) Gönder