Josephine

Kadınlar için SICAK-SOĞUK iÇECEKLER bilgilerinin paylaşıldığı bu yazımızda Josephine hakkında detaylı bilgiye ulaştınız. Dilerseniz SICAK-SOĞUK iÇECEKLER kategorisinde bulunan diğer makalelerimizi okuyarak daha başka bilgiler edinebilirsiniz.
Josephine kokteyl tarifi

Josephine kokteyl için gerekli malzemeler
2 ölçü vişne suyunu
1 ölçü cin ile karıştırın
1 çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı pudra şekeri 

Josephine kokteyli yapılışı
- Bütün malzemeleri  iyice karıştırın, bol buzla servis yapın.

Cin ne zaman kim tarafından bulundu?
Şu "Cin 16. yüzyılda Hollandalılar tarafından bulundu", ya bulunmasaydı? O zaman nasıl bir bara gidip de "Lütfen bir cin tonik verir misiniz? "diyecektik. Cin, Hollanda'da önceleri sadece tıbbi amaçlarla kullanıldı. Bu suyun, tadının da hiç fena olmadığını bir doktor mu keşfetti bilmiyoruz ama sonunda keşfedildi. Pekala içki olarak da kullanılabilinirdi. Hollanda'daki ilk adı "ardıç tohumu" anlamına gelen "Genever"di. Zamanla kısaltılarak "Gin"e dönüştü. Türkçede de Cin oldu... Cini, dünyaya tanıtmak ise İngilizlere düştü. Önceleri yoksul İngilizler bu içkiye rağbet gösterirken, alkollü içkilere yüksek vergiler konması, cinin de fiyatını arttırdı, böylece 18. yüzyılda asiller de onunla tanıştı. Biliyorsunuz, cin tek başına içilmez, yanına mutlaka bir başka içki veya meyve suyu gerekir. Cin ve vişne suyu ile yapılan "Josephine" hafif bir kokteyl. Tam bahar ve yaz akşamları için.
Yazar
En Pratik Kadın
Eklenme Zamanı
21.12.2014 09:26:34
Yorum sayısı
0
İlgili Makaleler
Derin Mavi
Derin Mavi
Derin mavi kokteyl tarifi Hazırlama süresi: 5 dakika Derin mavi kokteyl için gerekli malzemeler - 4 cl smirnoff, 2.5 cl safari, 5 cl portakal suyu ve 2 cl limon suyunu shaker'da çalkalayıp talaş buz konmuş balon bardağa alın.  - Üzerine 2 dash blue curacao damlatın. - Bardağın kenarına portakal dilimi yerleştirip servis yapın.
»» devamını oku »»
Dondurmalı Kokteyl
Dondurmalı Kokteyl
Dondurmalı kokteyl Hazırlanma süresi: 5 dakika Dondurmalı kokteyl için gerekli malzemeler ve yapılışı: - 3 cl smirnoff, 3 cl malibu, 2.5 cl süt ve 5 cl ananas suyunu kokteyl çalkalama kabında çalkalayın. - Kokteyli buz dolu bir bardağa alın. 2 top vanilyal dondurma ekleyin. Üzerine tarçın serpin. Kokteyl bardağına çubuk tarçın ekleyip servis yapın.
»» devamını oku »»
Türk Kahvesinin Faydaları ve Zararları
Türk Kahvesinin Faydaları ve Zararları
Türk kahvesi günde ne kadar içilmeli ve vücuda etkileri Sohbetin bahanesi olan kahvenin mucizevi yararlarının yanı sıra zararları da vardır. Bu durumda, kahveyi tüketirken dikkatli olmak gerekir. Günde 3-4 fincan kahve içen kadınlarda kalp krizi riskinin %25 oranında azalma ihtimali bulunmaktadır. Bununla ilgili en somut örnek, İsviçre'de 10 yıl boyunca sürdürülen bir...
»» devamını oku »»
Limonatalı Kokteyl
Limonatalı Kokteyl
Limonatalı Kokteyl Hazırlama süresi: 5 dakika Limonatalı Kokteyl malzemeleri ve yapımı 1- 10 cl limonatayı ayaklı kokteyl bardağına alın. 2- 2 cl grenadine ve 4-5 küp buz ekleyip bekletmeden servis yapın. Keyifle içebileceğiniz lezzetli bir kokteyl. Afiyet olsun...
»» devamını oku »»
Lalin
Lalin
Lalin Hazırlama süresi: 5 dakika Lalin için gerekli malzemeler ve yapımı - 5 cl smirnoff, 2.5 cl malibu, 6 cl süt, 1 tatlı kaşığı vanilya, 3 dash çilek şurubu, 10 cl ananas suyu ve 5 küp buzu blender'den geçirin. - Ayaklı kokteyl bardağına alın. Dilerseniz üzerine ince rendelenmiş çikolata serpip bekletmeden servis yapın.
»» devamını oku »»
Kahve
Kahve
Kahve ile söylenen sözler ve Türk kahvesi nasıl yapılır? Her yorgunluğun ardından en iyi giden şey elbette ki kahvedir. Şekerli, orta, sade. Peki ya bu içilen yorgunluk kahvesinin ardından yapılan nedir? Elbette ki kahve falı . Özellikle biz bayanların diyeceğim ama aslında benim gördüğüm erkekler bizlerden daha fazla meraklı bu fal olayına. Aman fal da neymiş, işiniz...
»» devamını oku »»
Yorum Yaz
Yeni Yorum Ekliyorsunuz !
Rumuz (*) Mail Yorum (*) Gönder